Pestinhaltijat





Toimarit tiimeittäin


Stimuluksen toimihenkilöt on lajiteltu hallituksen jäsenten ylläpitämiin toimaritiimeihin. Tiimin jäsenet tekevät keskenään yhteistyötä ja jokaiselle tiimille on olemassa oma Telegram-ryhmänsä. Listaus päivitetty viimeksi marraskuussa 2022.



Edustus / puheenjohtaja


KePsyn opiskelijaedustajat

  • Viivi Varanka, varavaxu@student.jyu.fi
  • Anni Sahlström, anni.k.sahlstrom@student.jyu.fi (varalla)

Tiedekuntaneuvoston opiskelijajäsen

  • Juhani Ikäläinen, juhani.f.o.ikalainen@student.jyu.fi
  • Paula Kiviharju, kivipasu@student.jyu.fi
  • Asta Laurikainen, asta.a.o.laurikainen@student.jyu.fi (varalla)
  • Saara Tuominen, saara.m.tuominen@student.jyu.fi (varalla)


Jäsenet / varapuheenjohtaja


SPOL-edustajat

  • Sannimaari Paavola, sapaavol@student.jyu.fi
  • Maria Lampilahti, maria.m.l.lampilahti@student.jyu.fi


Edunvalvonta / koulutuspoliittinen vastaava


Kehitys- ja työpsykologian kehittämissektorin opiskelijaedustajat (Kehty)

  • Hanna Häkkinen, hanna.j.hakkinen@student.jyu.fi, Okt-vastaava
  • Asta Laurikainen, asta.a.o.laurikainen@student.jyu.fi, kurssipalautevastaava
  • Paula Kiviharju, kivipasu@student.jyu.fi, MetA-vastaava
  • Perttu Palmi, perttu.v.palmi@gstudent.jyu.fi, Kv-vastaava

Kliinisen psykologian kehittämissektorin opiskelijaedustajat

  • Tuomas Laurio, tuomas.j.laurio@gstudent.jyu.fi, Okt-vastaava
  • Benjamin Salin, benjamin.v.salin@student.jyu.fi, Kurssipalautevastaava
  • Netta Liukkonen, nepiseli@student.jyu.fi
  • Merit Raatikainen, meritvivia@msn.com

Neuropsykologian kehittämissektorin opiskelijaedustajat

  • Sunna Länsman, sumakarj(at)student.jyu.fi, Okt-vastaava
  • Joonas Lähteenmäki, joomikla@student.jyu.fi, kurssipalautevastaava
  • Vilma Koskela, vilma.s.koskela@student.jyu.fi, MetA-vastaava
  • Kai Stenius, stenkais@student.jyu.fi, Kv-vastaava

Okt = Opetuksen kehittämisen työryhmä

MetA = Metodi- ja ammatilliset opinnot

Kv = kansainväliset opinnot



Hyvinvointi / kulttuuri- ja liikuntavastaava


Kestävän kehityksen vastaava (Keke-vastaava)

  • Pesti auki


Koulutus / koulutusvastaava


Ekskursiovastaava

  • Benjamin Salin, benjamin.v.salin@student.jyu.fi


Tiedotus / tiedotusvastaava


Graafikko

  • Maria Lampilahti, maria.m.l.lampilahti@student.jyu.fi

Tiedotusassari

  • Mira Jääskeläinen, mira.n.jaaskelainen@student.jyu.fi

Ärsykkeen päätoimittaja

  • Ilkka Pöyhönen, ilkka.t.poyhonen@student.jyu.fi


Yritystiimi / yrityssuhdevastaavat


Haalarimerkkivastaava

  • Kaisa Kalttila, haalarimerkit@stimulus.fi


Hallinto / taloudenhoitaja ja sihteeri


Toiminnantarkastajat 2023

  • Asta Laurikainen, asta.a.o.laurikainen@student.jyu.fi
  • Marja Filatova, marja.h.filatova@student.jyu.fi

Toiminnantarkastajat 2022

  • Mira Jääskeläinen, mira.n.jaaskelainen@student.jyu.fi
  • Nea Hannula, nea.h.hannula@student.jyu.fi

Ruokavastaavat

  • Jenna Kokkonen, jenna.s.kokkonen@student.jyu.fi
  • Sanni Jetsonen, sanni.k.jetsonen@student.jyu.fi


Tapahtumat / tapahtumavastaavat


Tapahtumajaosto

  • Roosa Niskanen, rooniska@student.jyu.fi
  • Lara Regina, lara.l.regina@student.jyu.fi

3miot-vastaava

  • Anna Tikanoja, anna.k.tikanoja@student.jyu.fi

KV-vastaavat

  • Elina Molodtsova, elimarmo@student.jyu.fi